Czy zabieg szczotkowania jest wystarczający dla naszych zębów?


Gdybyśmy zastanowili się przez chwilę nad tym, w jaki sposób pielęgnujemy swoje zęby, doszlibyśmy do wniosku, że po prostu staramy się je myć – rano i wieczorem. Czasem też widuje nas nasz dentysta, który ewentualnie leczy drobne ubytki i wypełnia je nowiutkimi plombami. Sami możemy natomiast zrobić dla swoich zębów dużo więcej. Wystarczy, że zaczniemy je jeszcze nitkować oraz płukać odpowiednimi preparatami.

Najpierw nauczmy się nitkować zęby. Ten zabieg jesteśmy w stanie przeprowadzić albo przy pomocy zwykłej i podstawowej nici, albo przy pomocy specjalnego aplikatora z nawiniętą nitką. Musimy umieszczać ją po kolei między zębami przednimi, przeciągają nitkę po samej ściance zęba z jednej i drugiej strony. W ten sposób usuwamy z jamy ustnej wszystkie resztki żywności, do których zwykła szczoteczka mogłaby po prostu nie dotrzeć. Następnie myjemy zęby tak jak zwykle, czyli stosujemy ulubioną pastę. Kończymy pielęgnację płucząc jamę ustną płynem odświeżającym. Nasze zęby są wtedy piękne i zdrowe.

Dobry stomatolog warszawa bielany powinien nam wytłumaczyć te wszystkie etapy pielęgnacji zębów. Trzymajmy się ich kurczowo, a nie powinniśmy mieć nigdy większych problemów z próchnicą czy innymi schorzeniami.