Dekoracja kościoła i sali weselnej


Przygotowania do wesela w pełni, sala zarezerwowana, orkiestra wynajęta, goście zaproszeni, pozostała tylko kwestia ostatnich szlifów dekoracyjnych i wesele będzie można zacząć. Jak przystroić kościół i salę balową na czas wesela? Czy koniecznie korzystać z usług dekoratora?
Dobra aranżacja i odpowiedni wystrój potrafi odmienić nawet najchłodniejszy charakter wnętrza w przytulne i piękne miejsce. Aby tak się stało, jeśli nie posiadamy zmysłu artystycznego lub czasu i chęci na zgłębianie wiedzy w temacie i dbałość o detale, o radę powinniśmy poprosić profesjonalistę. Dekoracje ślubne powinny być spójne i harmonijne pod względem przesłania jakie ma towarzyszyć weselu oraz kolorystyki użytej w kościele, na sali weselnej oraz w domach pary młodej.
W związku z tym, że ślub jest momentem przełomowym, który zamyka pewien etap w życiu nowożeńców i otwiera nowy, koncepcja na której powinna bazować dekoracje kościoła Poznań musi być zaprojektowana w odniesieniu do historii ich życia. Jeżeli wywodzą się z rodzin góralskich, aranżacja może posiadać rys regionalny. Gdy darzą sympatią przyrodę i naturalność istnienia, warto postawić na zieleń i prostotę form.
Projektów może być tyle, ile historii życia. Bez względu jednak na fakt zatrudnienia dekoratorki czy tworzenia własnej koncepcji, dobrze jest pamiętać o tym, by dekoracja sali weselnej i innych miejsc, stanowiła tło dla wydarzeń i w pewien sposób kojarzyła się z głównymi bohaterami zorganizowanego eventu.