Ochrony PCV – rodzaje i zastosowanie


PCV – inaczej polichlorek winylu jest tworzywem sztucznym znajdującym zastosowanie na wielu obszarach. Jego cechy to wysoka wytrzymałość mechaniczna, właściwości termoplastyczne oraz odporność na działanie substancji rozpuszczających i czynników biologicznych. Dlatego tak znakomicie sprawdza się i jest wykorzystywany w przemyśle. Służy do produkcji m.in. opakowań, strzykawek, rur i wykładzin podłogowych.

Kup w sklepie: Kurtyny spawalnicze.

Jako materiał pełniący funkcje ochronne może być stosowany do wytwarzania:
– ekranów ochronnych;
– osłon;
– kurtyn przemysłowych.

Ekrany ochronne z PCV są kupowane na szeroką skalę zwłaszcza w ostatnim czasie, w dobie zachorowań na koronawirusa. Obecnie troska o zdrowie personelu to główny priorytet pracodawców. Zachowanie bezpiecznej 2-metrowej odległości może nie wystarczyć. Co dają więc ekrany PCV? Montowane w punktach usługowych, zapewniają bezpieczny kontakt z klientem i skutecznie chronią przed drobnoustrojami. Produkt osadzony na dwóch nogach stabilizujących jest odporny na wszelkie podmuchy wiatru, czy przeciągi. Kilkucentymetrowy otwór w jego dolnej części gwarantuje swobodną realizację usługi np. wymianę dokumentów. Montaż ekranu jest szybki i bezproblemowy, zajmuje raptem kilka minut.

Osłony z PCV mają spełniać podobne funkcje do ekranów ochronnych. Jedyna różnica, jaka występuje między nimi to sposób ulokowania konstrukcji. Przegrody z PCV są barierami wiszącymi. Występują w różnych rozmiarach, można je zatem dopasować do każdego rodzaju stanowiska.

Kurtyny przemysłowe z PCV na drzwi są to zasłony wykonane z pionowych pasów polichlorka winylu. Spotykane na ogół w magazynach hipermarketów, chłodniach, przetwórniach, miejscach, w których nieustannie pracują serwery. Jakie jest ich zadanie? Przede wszystkim paskowe zasłony zapobiegają wychładzaniu pomieszczeń. Chronią również przed owadami i są odporne na działanie promieni UV. Potrzebne są wszędzie tam, gdzie przetwarzana lub przygotowywana jest żywność. Solidny materiał jest w stanie wytrzymać zakres temperatur od -60°C do +50°C.

Zobacz polecane: Układanie Płytek Poznań.