Oświetlenie w kuchni


Wiele osób wymienia kuchnię jako najważniejsze pomieszczenie w domu. Niektórzy nazywają ją nawet sercem każdego domu. To w kuchni spędzamy najwięcej czasu gotując pyszne potrawy dla najbliższych, to do kuchni przenoszą się wszystkie imprezy organizowane w domu. Przy kuchennym stole kręcimy ciasto na niedzielę, odrabiamy z dziećmi lekcje, a wieczorem wypijamy lampkę wina z mężem. Dlatego oświetlenie kuchenne powinno spełniać nasze oczekiwania pod każdym względem.
Jakie lampy kuchenne wybrać do naszej kuchni? Najlepiej zwrócić się do architekta wnętrz o pomoc w modernizacji naszej kuchni i odświeżeniu jej także jeśli chodzi o zmianę aranżacji oświetlenia. Obecnie lampy nowoczesne przypominają te, które jeszcze dwadzieścia lat temu znajdowały się w fabrykach i dużych zakładach produkcyjnych. Surowe lampy nowoczesne wykonane są z metalu i posiadają duże żarówki. Zainstalowanie takiego oświetlenia w kuchni nada jej loftowego charakteru i sprawi, że będzie ona wyglądała szalenie nowatorsko.
Jeśli jednak stawiamy na klasykę możemy zdecydować się na oświetlenie rodem z babcinego pokoju- lampy z abażurem i falbanką nadadzą rustykalnego charakteru każdemu wnętrzu. Warto też dostosować oświetlenie do mebli, aby wszystko tworzyło spójną całość.