Trendy w koloryzacji


Zgodnie z definicją koloryzacja, potocznie nazywana farbowaniem, to zmiana koloru włosów z naturalnego lub już wcześniej zmienionego przy użyciu farby, na inny przy użyciu środków chemicznych.Należy pamiętać, że za pomocą farbowania możliwa jest zmiana koloru włosów zaledwie o kilka odcieni. Bardziej radykalna zmiana wymaga zastosowania bardziej radykalnych kroków. Oczywiście, najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest stylizacja fryzur w profesjonalnym salonie. Fryzjer dobierze odpowiedni kolor do naszej karnacji, oprawy oczu i ich koloru. Odwiedź – salon fryzjerski Poznań.
Jeżeli chodzi o koloryzację włosów, w zależności od trwałości jej efektów, możemy wyróżnić koloryzację trwałą, półtrwałą oraz zmywalną. Oczywiście efekt najdłużej będzie widoczny w przypadku koloryzacji trwałej, w której pigment wnika głęboko we włos. Efekt widoczny jest do momentu pojawienia się nowych włosów lub kolejnej koloryzacji.
W przypadku koloryzacji półtrwałej, pigment osadza się na strukturze włosa i jest zmywany w czasie kolejnych myć włosów. W przypadku koloryzacji całkowicie zmywalnej efekt utrzymuje się zaledwie przez kilka tygodni, w zależności od częstości mycia włosów.
W nadchodzącym sezonie do łask powracają blondy, i to zarówno w odcieniach bardzo chłodnych, jak i blond jako połączenie wielu odcieni brązów i klasycznego blondu. Nowością jest pojawienie się w nadchodzących trendach odcieni rudych, pastelowych.

Zabiegi medycyny estetycznej: izabelacytrowska.pl.