Wymiana zamków w drzwiach wewnętrznych


Drzwi wewnętrzne, w przeciwieństwie do drzwi zewnętrznych nie muszą pełnić funkcji ochronnych. Dlatego też możemy korzystać z nowatorskich rozwiązań, dodatkowej ornamentyki i specjalnych dodatków. Drzwi zewnętrze są zazwyczaj robione z lżejszego materiału, gdyż nie muszą stanowić bariery ochronnej przed złodziejami. W niektórych modelach montowany jest zamek; wymiana zamków w drzwiach wewnętrznych jest jednak prostsza niż w zewnętrznych. Pogotowie zamkowe Poznań szybko poradzi sobie z montażem.
Drzwi rozwieralne – nadają się do wnętrz, w których jest odpowiednio dużo miejsca na ich otwieranie. Różnica między nimi jest bardzo prosta, mianowicie jedne otwierają się od lewej strony, a inne od prawej. Te pierwsze mają zawiasy z lewej strony – otwieramy je do siebie lewą ręką, zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Prawe mają zawiasy z prawej strony; otwieramy je do siebie prawą ręką, w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Wybór odpowiedniego modelu jest uzależniony od ilości miejsca i od naszych indywidualnych preferencji, a także od tego czy zależy nam na prywatności. Ślusarstwo i montaż zamków ułatwią to zadanie.
Odmianą drzwi rozwieralnych są drzwi wahadłowe (jedno- lub dwuskrzydłowe) – zamykają się samoczynnie ruchem wahadłowym. W przypadku drzwi dwuskrzydłowych – prawymi są te, w których jako pierwsze jest otwierane prawe skrzydło; lewymi – te, w których jako pierwsze jest otwierane skrzydło lewe; przesuwne – składają się z jednego lub dwu szerokich skrzydeł, przesuwanych na szynie.